O nas

Ewa Kożuchowska - Labolatorium Dachów Zielonych
Ideą naszych działań jest popularyzacja prostych rozwiązań. Opracowujemy i dostarczamy produkty, które umożliwiają łatwe, ekonomiczne i trwałe wykonanie nawet najtrudniejszych zadań. Dzięki naszemu ponad 25-letniemu wszechstronnemu doświadczeniu w branży budowlanej jesteśmy w stanie zapewnić fachowe doradztwo oraz indywidualne podejście do problemu.

Paweł Kożuchowski - Labolatorium Dachów Zielonych

Zapraszamy do naszego zakładu, gdzie można z bliska obejrzeć dachy zielone na stanowiskach pokazowych, wypić dobrą kawę oraz zasięgnąć bezpłatnej porady technicznej.

Ewa i Paweł Kożuchowscy

Co nas wyróżnia


Atuty naszej firmy

 • rzetelność i sprawna logistyka
 • eksperymentalne stanowiska pokazowe
 • bezpłatne porady techniczne
 • stała kontrola jakości produkcji
 • ponad 25 lat doświadczenia w branży budowalnej
 • dogodna lokalizacja w okolicach Warszawy

Atuty naszej oferty

 • kompleksowa oferta produktów do dachów zielonych
 • certyfikowane produkty zgodne z Wytycznymi FLL
 • ekonomiczne rozwiązania materiałowe
 • rozwiązania systemowe i niesystemowe
 • produkcja oparta na lokalnych surowcach
 • wykorzystanie materiałów z recyklingu

Historia naszej działalności

Laboratorium Dachów Zielonych jest doświadczonym producentem specjalistycznych substratów dachowych oraz dostawcą produktów i rozwiązań, które umożliwiają wykonanie nawet najtrudniejszych dachów zielonych, np. retencyjnych, bagiennych czy multifunkcjonalnych.

Nasza produkcja oparta jest na lokalnych surowcach i materiałach pozyskiwanych z recyklingu. Produkujemy substraty dachowe mineralno-organiczne spełniające zróżnicowane wymagania konstrukcyjne i środowiskowe – substraty intensywne i ekstensywne, lekkie i ciężkie, drenażowe, spełniające wymagania systemów BREEAM i LEAD, a także substraty o zminimalizowanym odcieku fosforanów. Oferujemy ponadto szeroki wachlarz certyfikowanych produktów i rozwiązań systemowych zgodnych z Wytycznymi FLL: maty drenażowe, geowłókniny, roślinność ekstensywną oraz skrzynki kontrolne, obrzeża separacyjne i kątowniki perforowane.

Historia naszej firmy rozpoczęła się w latach 90-tych wraz z założeniem firmy świadczącej usługi budowlane w zakresie budownictwa, aranżacji i budowy ogrodów. Przez dekadę realizowaliśmy kompleksowo inwestycje mieszkaniowe i biurowe o najwyższych wymaganiach technicznych i jakościowych. W 2000 roku zdecydowaliśmy się na zmianę profilu działalności na doradczo-handlową w zakresie hydroizolacji i specjalistycznej chemii budowlanej.

W 2007 roku, wraz z powstaniem Laboratorium Dachów Zielonych, rozpoczęliśmy działalność produkcyjną, dystrybucyjną i doradczą w zakresie dachów zielonych. Angażujemy się w popularyzację dachów zielonych oraz rozwój branży: prowadzimy liczne badania i eksperymenty, wykłady dla studentów i szkolenia dla profesjonalistów, bierzemy udział w konferencjach naukowo-technicznych i kongresach międzynarodowych, jesteśmy także współtwórcami inicjatywy powołania stowarzyszenia branży dachów zielonych – Polskiego Stowarzyszenia Dachy Zielone (PSDZ).

Dzięki wsparciu z funduszy europejskich udało na się opublikować 4 wydania e-kwartalnika „Dachy Zielone” oraz zrealizować polsko-niemiecki projekt „Zamień Szare na Zielone,” w którym wzięło udział pond 50 przedstawicieli kadry akademickiej oraz architektów krajobrazu i ogrodników z całego kraju.

Regularnie prowadzimy zajęcia na kursach dla inspektorów nadzoru organizowanych przez stowarzyszenia branżowe SITO i OSTO. Powołaliśmy także Fundację ‘Zamień Szare na Zielone w celu rozwijania naszych działań edukacyjnych i popularyzatorskich.

Dachy zielone to nasza pasja 😊